Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

Jaunumi

Programma "Latvijas skolas soma" - "Laimas" šokolādes muzejs un Latvijas Nacionālā bibliotēka

laimessokolade

19.novembrī mēs - 4 In mācību grupas audzēknes un daži citu grupu jaunieši devāmies saldā piedzīvojumā uz Laimas šokolādes muzeju un izzinošā ceļojumā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku.

"Laimas" šokolādes muzeju varam nodēvēt par garšīgāko muzeju, kādā vien esam bijuši. Tikko ierodoties, tikām cienāti ar konfektēm un šokolādes dzērienu, bet gaisā virmoja kakao smarža. Turpinājumā interesantā gides stāstījumā noskaidrojām, kā senie acteki izmantoja kakao pupiņas, kā mūsdienās tiek audzēti kakao koki un kā tie pārtop šokolādē. Izsekojām kakao pupiņu ceļam no kakao koka līdz veikala plauktam, arī uzzinājām, kā aizsākās saldumu rūpniecība Latvijā. Pētījām vēsturiskos saldumu iepakojumus un redzējām, kā tie mainījušies laika gaitā.

laimessokolade

Latvijas Nacionālā bibliotēka jeb Gaismas pils pārsteidza ar savu funkcionalitāti, daudzajām telpām, kur lasīt, strādāt un mācīties un skatu uz Rīgas panorāmu no 12.stāva. Dzīvē bija interesanti ieraudzīt K.Barona dainu skapi un uzzināt, kā tika vāktas un apstrādātas tautasdziesmas. Iespaidīgs likās lielais grāmatu krājums, ko Latvijas iedzīvotāji dāvinājuši bibliotēkai. Ekskursijas laikā mums bija iespēja apmeklēt kaligrāfijas nodarbību, apgūstot prasmi rakstīt ar spalvaskātu. Nodarbības sākumā tika vilktas tikai svītriņas un līkloči, bet beigās – jau sanāca uzrakstīt vārdu, teikumu, novēlējumu uz nodarbības vadītājas sagatavotās kartītes.

Paldies par iespēju piedalīties programmas ,,Latvijas skolas soma” aktivitātēs!

laimessokolade

laimessokolade

Aktīvā pozīcija: Sākums Aktualitātes Jaunumi Programma "Latvijas skolas soma" - "Laimas" šokolādes muzejs un Latvijas Nacionālā bibliotēka