Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

Jaunumi

Programma “Latvijas skolas soma” nebeidz pārsteigt

aglonasm6

1.semestra noslēgumā, tuvojoties ilgi gaidītajiem Ziemassvētkiem un brīvdienām, tehnikuma audzēkņu grupa devās uz Aglonas Maizes muzeju. Mūs pārsteidza sirsnīgā sagaidīšana, latviskās tradīcijās izrotātās telpas, balti klāts, garš galds.

 

 

interjers14 interjers14 

Klausoties muzeja saimnieces emocionālo stāstījumu uzzinājām par maizes cepšanas tradīcijām Latvijā un pasaulē, par Latvijā un citur audzētiem graudaugiem, no kuriem cep maizīti, arī par maizes ēšanas un cienīšanas ieradumiem.

“Patika, ka saimniece bija smaidīga, runīga un ieguvām pozitīvas emocijas un jaunas zināšanas!”

Katram bija iespēja izveidot savu maizes kukulīti no iepriekš sagatavotas rudzu maizes mīklas- izmīcīt, noglaudīt, ielikt kādu zīmi- krustiņu, smaidiņu vai kādu no latvju spēka zīmēm, kuras redzējām visapkārt muzeja telpas noformējumā.

interjers14 interjers14 

Kamēr maizīte cepās, klausījāmies saimnieces ticējumus par maizi, cienājāmies ar zāļu tēju, medu un rudzu maizīti, dziedājām Ziemassvētku un latviešu tautasdziesmas. Īpaši te iederējās tautasdziesma “Pie Dieviņa gari galdi”. To veltījām saimniecei un šim namam.

“Es aizdomājos par to, ka ēdiens ir svēta lieta, ar to nedrīkst spēlēties”

“Uzņemšana lika mācīties novērtēt vienkāršas lietas, ka labi var būt arī pie galda, uz kura ir tikai rupjmaize, medus un tēja.”

“Maizes kukulīša veidošana lika man atcerēties bērnību”

Kad maizīte bija izcepusies, katrs saņēmām paša veidotu kukulīti. Kāds izlēma to vest uz mājām kā dāvanu Ziemassvētkos, cits uzreiz ķērās pie nogaršošanas. Visi bija vienisprātis, ka maizīte ir ļoti garda un, ka šeit piedzīvotais ir vērtīgs un pozitīvs.

“Sirsnīga saimniece, latviska gaisotne, mājīgums un maizes smarža visapkārt!”

“Pirmo reizi piedalījos maizes cepšanā. Izbaudīju šo pasākumu!”

interjers14 interjers14 

Paldies muzeja saimniecei par to, ka kopj senās, latviskās tradīcijas, izglīto jauniešus, rosina viņus domāt par patiesām un mūžīgām vērtībām- māju, ģimeni, labestību, savas tautas dzīvesziņu!

Programma “Latvijas skolas soma” ļauj piedzīvot pozitīvas emocijas tepat Latvijā, Latgalē, izzināt un ieraudzīt savu Latviju dažādās krāsās!

Jauniešu domas un viedokļus apkopoja direktora vietniece audzināšanas darba jomā Solvita Pavlovska

Aktīvā pozīcija: Sākums Aktualitātes Jaunumi Programma “Latvijas skolas soma” nebeidz pārsteigt

Kontaktinformācija

Varoņu iela 11a, Rēzekne, LV-4604
Tālr.: +371 646 33664
Fakss: + 371 646 32665
E-pasts: pasts@rezeknestehnikums.lv
Citi kontakti