Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

Jaunumi

Profesionālo prasmju paraugdemonstrējumi Rēzeknes tehnikumā…

img 1851Trešdien, 28.novembrī, Rēzeknes tehnikumā no plkst.10.00 līdz 16.00 notika meistarklase topošajiem konditora palīgiem projektā "Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana jauniešu garantijas ietvaros". Meistarklasi vadīja SIA ,,Restorānu servisa skola” profesionāļi Māris Astičs, Airita Juricka un Rita Krūmiņa. Meistarklases dalībnieki bija Rēzeknes tehnikuma, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu filiāles izglītojamie un viņu pedagogi-Līvija Viļuma, Anita Baškatova, Irēna Veigule. 

Paraugdemonstrējumu tēma bija ,,Siera un musa kūkas”. Rezultātā tika sagatavotas piecas neparasti gardas kūkas: ,,Mango-Pasion kūka,” ,,Šokolādes kūka ar ķiršiem”, "Ceptu ābolu muss", "Upeņu kūka ar upeņu balzāmu" un siera kūka "Ceptā".

img 1851 img 1907

img 1913

Ceturtdien, 29.novembrī, iepriekš minētā projekta ietvaros notika meistarklase pavāra palīgiem, kuru vadīja nozares profesionāļi Māris Astičs un Tomass Godiņš, par tēmu ,,Jūras produktu pagatavošanas un pasniegšanas noslēpumi”. Šajā meistarklasē darbojās Rēzeknes tehnikuma divas mācību grupas - no mācību vietas Varoņu ielā 11A, Rēzeknē un Kalna ielā 4, Zilupē, kā arī profesionālās izglītības pedagogi Tatjana Surgante, Zoja Teplova, Ināra Čekstere, Sarmīte Lavrinoviča.

img 1949 img 1961

Meistarklases laikā tika sagatavoti, noformēti un nodegustēti šādi ēdieni: Jūras velšu sacepums ar tomātiem sojas mērces glazūrā; Austeres ar apelsīnu, sarkanā sīpola salsu; Risotto ar ķemmītēm ,kalmāriem un Argentīnas garnelēm; Tunča sašimi tartars, viegli apsvilināts tuncis; Bujabēze ar ķiploku aioli un grauzdiņiem; Cēzara salāti ar tīģergarnelēm un reņģes garšaugu rīvmaizē.

img 1974

Izglītojamie ar lielu interesi un aizrautību piedalījās šajā radošajā procesā. Viņiem bija iespēja iepazīt un nogaršot jūras veltes - garneles, langustu, jūras ķemmītes, mīdijas un austeres, kā arī tādas ekskluzīvas zivis kā jūras velnu, tunci, zobenzivi. Šādas meistarklases Rēzeknes tehnikumā notiek katru gadu, un tām ir liela nozīme izglītojamo motivēšanā apgūt izvēlēto profesiju augstākā līmenī.

img 2013

Aktīvā pozīcija: Sākums Aktualitātes Jaunumi Profesionālo prasmju paraugdemonstrējumi Rēzeknes tehnikumā…