Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

Leonardo da Vinci projekti

Turpinām īstenot Leonardo da Vinci projektus


leonardo

Jau otro gadu pēc kārtas Austrumlatgales Profesionālā vidusskola turpina īstenot Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Leonardo da Vinci Mobilitātes projektus. Projekts „Austrumlatgales Profesionālās vidusskolas izglītojamo prakse Eiropas Savienības valstīs”, identifikācijas numurs 2011-1-LV1-LEO01-02118, bija jau otrais šajā mācību gadā. Projekta mērķis – sadarbībā ar Lielbritānijas, Vācijas un Igaunijas partneriem, pilnveidot Austrumlatgales Profesionālās vidusskolas izglītojamo profesionālās prasmes un paaugstināt iespējas pēc skolas beigšanas veiksmīgi iesaistīties mūsdienu darba tirgū. Turklāt prakses laikā audzēkņi uzlaboja savas svešvalodu zināšanas, iepazina uzņemošās valsts vēsturi, ģeogrāfiju, kultūru un tradīcijas.

Pirmajā projekta posmā – Lielbritānijā, no 25.marta līdz 21.aprīlim – izglītības programmas „Pārtikas produktu tehnoloģija” 4.kursa izglītojamie Ksenija Muhina, Kristīne Karačkova, Justīne Rasa, Raivis Tučs un Staņislavs Dzenis praktizējās Portsmutā, atpūtas un izklaides centrā Lamanša jūras šauruma krastā. Studenti no Latvijas dzīvoja ģimenēs, iepazīstot britu sadzīvi, un kultūras programmas ietvaros devās ekskursijās uz Braitonu, Oksfordu un Londonu.

Otrajā posmā – Vācijā, no 2. līdz 30.maijam – izglītības programmas „Ēdināšanas pakalpojumi” 4.kursa audzēkņi Ilona Tarasova, Sarmīte Mičule, Eduards Miklašēvičs un Arnis Barkāns savu darba pieredzi pilnveidoja restorānos „Costa Smeralda” un „Rumpelstilzchen” pilsētiņā Osterholz-Scharmbeck netālu no Brēmenes. Praktikanti dzīvoja viesmīlīgas ģimenes viesu mājā, brīvajā laikā apmeklēja vietējos muzejus, trenažieru zāli, baseinu un velobraucienos iepazina apkārtni.

Trešajā posmā – Igaunijā, no 27.maija līdz 23.jūnijam – izglītības programmas „Pārtikas produktu tehnoloģija” studentes Anna Guļbinska, Daiga Lastovska un Jūlija Vavilova, kuras uzsākušas mācības Austrumlatgales Profesionālajā vidusskolā pēc 12.klases, pašlaik ir praksē Olustveres arodskolā un savas profesionālās prasmes pilnveido mūsdienīgās, Eiropas Savienības standartiem atbilstošās, tikai 2011.gadā ierīkotās, pārtikas produktu ražošanas laboratorijās.

Vērtējot projekta dalībnieku individuālos ieguvumus, jāatzīmē tas, ka jaunieši guva savu pirmo pieredzi ceļojumiem uz ārzemēm, uzlaboja sociālās saskarsmes un komunicēšanās iemaņas, attīstīja spējas darboties komandā, paplašināja redzesloku un veidoja pozitīvu skatījumu uz dzīvi.

Svetlana Mikanova, Leonardo da Vinci mobilitātes projekta vadītāja

leonardo

Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Raksts atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Aktīvā pozīcija: Sākums Tehnikums Projekti Leonardo da Vinci Turpinām īstenot Leonardo da Vinci projektus

Kontaktinformācija

Varoņu iela 11a, Rēzekne, LV-4604
Tālr.: +371 646 33664
Fakss: + 371 646 32665
E-pasts: pasts@rezeknestehnikums.lv
Citi kontakti