Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

SAM 8.3.5.

“IT pasaulē”

ITpasaule1Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 2018.gada 21. novembrī Rēzeknes tehnikuma izglītības programmas “Programmēšana” kvalifikācija “Programmēšanas tehniķis” 3.A mācību grupas izglītojamie apmeklēja pazīstamus starptautiskās informācijas tehnoloģiju uzņēmumus - “Accenture” un AS “Emergn Latvia”.

Uzņēmuma “Accenture Riga Liquid Studio” speciālistu piedāvātajā prezentācijā tehnikuma izglītojamie uzzināja par uzņēmuma vīziju, mērķiem, darba specifiku, projektiem un nākotnes plāniem. Īpaša uzmanība bija pievērsta inovācijām, aktualitātēm un tendencēm IT jomā. Uzņēmuma speciālisti pastāstīja par ikdienas darba procesu, darbinieku pienākumiem, karjeras izaugsmes iespējam.

Kā galvenās mūsdienās speciālistam nepieciešamās prasmēs profesijas pārstāvji atzīmēja- valodu zināšanas, darbs komandā, komunikācijas prasmes un fleksibilitāte. Jo katra komandas dalībnieka ienesums ir ļoti nozīmīgs kopēja mērķa sasniegšanai. Aicināja uz praksi, atzīmējot ka tas ir ļoti atbildīgs posms- darba procesa sākums, tāpēc uz to jāattiecas atbildīgi un nopietni.

zingaisma1 zingaisma1

Praktiskajā uzdevumā jaunieši strādāja komandās, meklējot problēmu risināšanas veidus un prezentējot kopīgi pieņemto lēmumu.

Ekskursijas nobeigumā jauniešiem bija iespēja apmeklēt “Liquid studio”, kur uzņēmuma speciālisti pastāstīja par jaunajām tehnoloģijām un to pielietošanas veidiem.

AS “Emergn” uzņēmuma speciāliste Zane Poca pastāstīja par uzņēmuma veidošanas procesu, iekšējiem noteikumiem, ikdienas darba procesu, sadarbības partneriem un darbinieku apmācības iespējām. Tehnikuma izglītojamie uzklausīja profesijas pārstāvju pieredzes stāstus par viņu komandu, darba pieredzi, darba plānošanu un par izaugsmes iespējām uzņēmumā, atzīmējot, ka jāpilnveido zināšanas katru gadu, lai būtu nepārtrauktā “TOP līmenī”, paplašinot savu redzes loku. Runāja par izglītības nepieciešamību un prakses iespējām kā fantastisku pieredzi augt un attīstīties, jo uzņēmumā ir īpaši noteikumi studentiem, lai varētu apvienot darbu un mācības.

zingaisma1 zingaisma1

Uzņēmuma speciālisti piedāvāja praktisko uzdevumu “Ūdenskrituma metode”, kura laikā izglītojamie parādīja savas prasmes sadarbībā, strādājot komandās, plānojot laiku, novērtējot katra dalībnieka iespējas un parādot prasmes taisīt precīzas prognozes, sasniedzot kopējo mērķi.

Pēc nodarbības speciālisti atzīmēja, ka ikdienas darba plānošanas princips, kur veiksmes atslēgas- sadarbība, komunikācija, atbildība, tāpēc jābūt atvērtiem, iniciatīviem, radošiem un komunikablam.

Ekskursijas noslēgumā izglītojamie apskatīja uzņēmuma darba telpas.

Pateicamies uzņēmumiem- “Accenture Riga Liquid Studio”un AS “Emergn” speciālistiem par atsaucību, laipnu uzņemšanu, vērtīgiem padomiem un jaunām iespējām. Īpašs paldies Karīnai Innus un Zanei Pocai par ekskursiju organizēšanu.

  projekts1

Aktīvā pozīcija: Sākums Tehnikums Projekti SAM 8.3.5. “IT pasaulē”