Baudot Latvijas Skolas somas iespējas 

Katrs Latvijas Skolas somas brauciens ir ļoti individuāls un pieredzi veidojošs. Tā ir iespēja ne tikai redzēt, dzirdēt un uzzināt, bet arī saliedēt grupas kolektīvu un veicināt plašāku redzējumu par Latvijas kultūru, vēsturi. Iepazinām divus objektus – Melngalvju namu, kas ir kā atgādinājums par vēstures līkločiem, kas dzīvo un funkcionē arī mūsdienās. Namā izkalām savu monētu, iejutāmies lomās un sapratām, cik svarīga nozīme bija Melngalvju brālībai Latvijas vēsturē. Savukārt Latvijas Nacionālās bibliotēkas muzejpedagoģiskā nodarbība ,,Lasīšana kā pretošanās jeb pašizdots” lika pakustināt prātus, atcerēties literatūras faktus un novērtēt, cik brīvi mūsdienās var izteikt savu viedokli, salīdzinot ar trimdas, drukas aizlieguma u.c. laikiem. Ikviens varēja izprast cenzūras spēku, izmēģinot to arī praktiski. Mūsu iespaidi?  

,,Patīkami izlēkt ārā no parastās skolas rutīnas un doties kādā izbraucienā ar kursa biedriem.’’ (Toms Pļavinskis) 

,,Ļoti patika, ļoti interesanti un aizraujoši – PALDIES❤️!’’ (Alina Nadežņikova) 

,,Bijām Melngalvju namā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, biju pirmo reizi, tāpēc iespaidoja pozitīvi.’’ (Maksims Ašurko) 

,,Brauciens bija ļoti labs, bija jautra kopā braukšana ar savu klasi un bija interesanti apskatīt abus objektus. Liels paldies par iespēju!’’(Sigita Jurāne) 

,,Man ļoti patika brauciens. It īpaši Melngalvju nams ar seno arhitektūras elpu. (Oļesija Grigorjeva) 

,,Apmeklējot objektus, uzzināju, ka katram gadam ir savs stāsts.’’ (Aleksandrs Arseņjevs) 

Skolas somas izbrauciens ir lieliska iespēja skolēniem iepazīties ar vēstures mantojumu, kanoniem, izzināt un iepazīt savu zemi, mācīties un pilnveidot sevi. Pieredze ir gūta, redzesloks ir papildināts – Latvijas Skolas soma ir izcila iespēja, kas vienmēr rada jaunus iespaidus. 

Informāciju apkopoja skolotāja Daina Strode un Laura Stūris 


Ziņa ievietota 17.10.2023

Pāriet pie ziņu saraksta