Caur pagātni ieskatīties tagadnē

Maija svētku priekšvakarā, 26. aprīlī,  3Ap grupas izglītojamie izmantoja Programmas Latvijas Skolas soma piedāvāto iespēju un apmeklēja Latvijas Okupācijas muzeju un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM).

Latvijas okupācijas muzejā muzejpedagoģes pavadībā tika aplūkotas ekspozīcijas, kas vēsta par okupācijas režīmu. Nodarbībā “Pretošanās”, kurā 5  grupas katra saņēma savu uzdevumu, tika pētīts, kā notika pretošanās Padomju okupācijas režīmam gan Latvijā, gan ārpus tās dažādos laika periodos līdz brīvības atgūšanai. Tad visi kopā analizēja iegūto informāciju un noslēgumā veidoja plakātu par jauniešiem aktuālu problēmu– PAR vai PRET ko viņi šobrīd iestājas.

Pēc muzeja apmeklējuma jaunieši atzina, ka te būtu  jāatgriežas, lai rūpīgāk  izpētītu  vēsturiskus dokumentus, fotogrāfijas,  priekšmetus un audio  materiālus, kas liecina par okupāciju.

Nodarbība “Brīvības darbnīca” LNMM sākās ar izstādes “Mūra nojaukšana” apmeklējumu. Jauniešiem bija interesants muzejpedagoģes stāstījums par Atmodas laika mākslas izpausmēm un tās saistību ar laika perioda iezīmēm.  Tālāk grupās jaunieši vizualizēja un interpretēja par tēmu, kādus MŪRUS viņi grib nojaukt šodien paši. Rezultātā radītās  kompozīcijas atklāja gan viņu iekšējās pretrunas, gan problēmas sabiedrībā.

LNMM jauniešiem bija iespēja izstaigāt arī pārējās muzeja zāles un iepazīt  citu laika posmu latviešu mākslinieku darbus. Noslēgumā jaunieši atklāja, ka redzētais bija interesants pārsteigums.

Informāciju sagatavoja 3Ap grupas audzinātāja D.Čakše


Ziņa ievietota 02.05.2023

Pāriet pie ziņu saraksta