Filma "Mana brīvība"

21.novembrī tehnikuma audzēkņi izmantojot programmas Latvijas skolas soma finansējumu Latgales vēstniecībā Gors noskatījās I.Kungas- Melgailes režisēto filmu ,,Mana brīvība’’ par Atmodas un pārmaiņu laiku Latvijā.

Atsauksmes, vērtējums.

“1Mt grupas vārdā vēlos pateikties par iespēju noskatīties filmu “Mana brīvība”. Filmas galvenās aktrises tēlojums, manuprāt, bija lielisks un arī  aizkustinošs. Mani personīgi ļoti iedvesmoja  galvenās varones Alīcijas harizma un drosme uzrunāt Latvijas tautu, cīņā par brīvību un tautas tiesībām. Paldies!” (skolotāja D.Pavļukeviča)

“Man šī filma patika, bija aktuāla, ar dziļu jēgu un uz pārdomām rosinošu saturu. Tā kā pati esmu piedzīvojusi filmā atspoguļoto laiku, varēju izsekot un saprast to. Pieļauju, ka daļai jauniešu filmas jēga un saturs bija nesaprotams. Tāpēc rosināju audzēknes kopā ar  vēstures skolotāju vēlreiz pārrunā gan Perestroikas laiku, gan filmā atspoguļotos procesus.” (skolotāja A.Raudive)

2 B un 2 Ck mācību grupu audzēkņu atziņas:

“Man patika filma. Man bija interesanti iedziļināties notikumos par neatkarības atjaunošanu. Manuprāt šī filma būtu īpaši interesanta tiem cilvēkiem, kuri ir dzīvojuši un piedzīvojuši šo laiku.”

“Man patika filma. Ļoti patika izvēlētie aktieri un viņu tēlojums. Patika, ka filmā tika izmantotas dažādas valodas, pieminētas dažādas nacionalitātes un to nozīme neatkarības atgūšanas laikā.”

“Visvairāk man patika ka filma bija balstīta uz noteiktu personību. Man patika, ka filmā bija likts akcents uz latviešu valodas lietošanas nepieciešamību un cieņas izrādīšanu valstij, kurā šie cilvēki dzīvo. Bija interesanti salīdzināt, kā dzīvoja cilvēki agrāk un kā dzīvo tagad.”

Informāciju apkopoja direktora vietniece audzināšanas darba jomā Solvita Pavlovska


Ziņa ievietota 29.11.2023

Pāriet pie ziņu saraksta