Grāmatu un auto unikālā pasaule

4Ap grupas izglītojamie izmantoja kultūrizglītības programmas “Latvijas Skolas soma” piedāvātās  iespējas un 26. oktobrī devās uz Rīgu, lai  apmeklētu Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un Rīgas motormuzeju.

LNB   radošajā nodarbībā “Grafikas darbnīca” tika  iepazīta iespieddarbu vēsture  un tehnika. Ar īpašu azartu visi jaunieši iesaistījās sava darba skices  un tālāk krāsainā nospieduma veidošanā. Interesants bija arī bibliotēkas tapšanas stāsts un ekskursijas laikā iespēja iepazīt visus bibliotēkas stāvus,  to piedāvātās iespējas un apmeklēt interesantas izstādes –  “Grāmata Latvijā” , “Kripto, māksla un klimats”.

Gides stāstījums par auto būves vēsturi, dažādām smalkām auto detaļām un to vēsturisko attīstību Rīgas motormuzeja nodarbībā “Stāsti, spēkrati, personības” pārsteidza visus. Noslēgumā reāla iekāpšana un virtuālais brauciens “to laiku” autobusiņā bija kā sulīga odziņa un iespēja visiem draudzīgi paceļot pagātnē.

“Kopumā bija patīkami uzzināt vairāk par 20. gadsimta auto markām Latvijā un par svarīgām lietām (arī  grāmatām), kas glabājas un atrodas bibliotēkā katrā stāvā.” (Daniels)

“Bibliotēka iedvesmoja ar arhitektūru un skatiem no tās, bagātīgu literatūras kolekciju, bet motormuzejs fascinēja ar unikālu vēsturisko  automobiļu kolekciju.” (Ilmārs)

Informāciju sagatavoja un atsauksmes apkopoja 4Ap grupas audzinātāja D. Čakše


Ziņa ievietota 06.11.2023

Pāriet pie ziņu saraksta