,,Interesanti, izglītojoši, iedvesmojoši’’

Šādi var teikt par izglītības programmas “Viesnīcu pakalpojumi” 2.D grupas jauniešu pasākumu programmas Latvijas Skolas soma ietvaros, kad 15.novembrī devāmies  uz Aglonas Maizes muzeju un Lūznavas muižu.  Maizes muzeja vadītājas un kulinārā mantojuma biedrības biedres Vijas Kudiņas vadībā uzzinājām par maizes gatavošanas tradīcijām, maizes muzeja darbību un Latvijas vēsturiskajiem maizes gatavošanas darba rīkiem, to izcelsmi un nozīmi. Jaunietēm bija iespēja arī pašām izveidot savus maizes kukulīšus. Pēc  viesmīlīgās uzņemšanas, siltas tējas un garšīgas maizes nobaudīšanas ceļu turpinājām uz Lūznavas muižu.

Lūznavas muižā mūs sagaidīja gide Ruta Polovinkina. Ruta jaunietes iepazīstināja ar muižu, muižas parku un to vēsturi, pastāstīja par Staņislava Kerbedza sasniegumiem inženierzinātnēs, izmantojot pastāvīgo multimediālo ekspozīciju “Kerbedzs: sekojot inženiertehniskajām idejām”.

Kā vērtīgas“Skolas soma” piedāvātās kultūrizglītības aktivitātes novērtēja arī jaunietes. Dažas atziņas par redzēto un dzirdēto:

“Es ļoti daudz uzzināju par Lūznavas muižas vēsturi, kas mani priecē, jo man vienmēr ir interesējušas pilis un muižas. Atklāju daudz jauna par maizi un tās cepšanu, kā arī dzirdēju neparastus ticējumus.” ( Samanta )

“Uzzināju interesantus pareģojumus par maizi un tās tradīcijām un pagatavošanu. “( Ramona )

“Uzzināju, kā cep maizi un kā to pareizi ēst. Daudzus vēstures faktus uzzināju  arī Lūznavas muižā.” (Veronika )

“Biju pārsteigta, ka Lūznavas muiža ir tik plaša un tur notiek daudz interesantas izglītojošas izstādes un pasākumi.” (Valērija J.)

Informāciju apkopoja Evija Agule


Ziņa ievietota 22.11.2023

Pāriet pie ziņu saraksta