Izstāžu namu “Brīvvalsts dārgumu nams”

2023. gada 19. aprīlī  Rēzeknes tehnikuma 3 In grupas 16 izglītojamie izmantoja “Latvijas skolas soma” aktivitātei un  apmeklēja izstāžu namu “Brīvvalsts dārgumu nams”, Krasta iela 35a, Rēzeknē.

Izzinošas nodarbības laikā, ko vadīja gide, Jolanta Leitāne, iepazina  Latvijas pirmās brīvvalsts militāro un civilo apbalvojumu vēsturi par laika posmu no  1918. gada  līdz 1940. gadam. Ieguva informāciju par  dažādām organizācijām, kas saistītas ar valsts un pilsonisko organizāciju darbību laika periodā no Latvijas Neatkarības kara līdz Otrajam pasaules karam, atklājot tieši Latgales un Rēzeknes vēstures liecības. 

Aplūkoja militāros un civilos apbalvojumus, virtuāli piemērīja Rēzeknes pilsētas mēra amata ķēdi, darbojās individuāli, izmantojot digitālos stendus.

Muzeja otrajā stāvā, aplūkojām mainīgo ekspozīciju, kur šobrīd atrodas  kolekcionāra, kultūras mecenāta Gaida Graudiņa privātkolekcijas kamīnpulksteņi. Visiem izstādē redzamajiem pulksteņiem ir svārsta mehānisms. Vairākums no tiem izgatavoti Francijā 19. gadsimta sākumā, ir pulksteņi no 18 gs., kas mūs pārsteidza ar savu krāšņumu.

Audzēkņu atsauksmes par izstādes apmeklējumu:

Ļoti patika 19.gs. pulksteņu kolekcija, patiešām meistaru darbi.

Ieinteresēja dažādas afišas, ordeņi, plakāti. No afišām varēja secināt, ka  brīvvalsts laikā bija ļoti daudz dažādu kultūras pasākumu un aktivitāšu, kurās piedalījās vietējie iedzīvotāji.

Man patika dizains, kas ir izveidots dārgumu namā.

Sagatavoja profesionālo priekšmetu skolotāja Inese Kojāne


Ziņa ievietota 03.05.2023

Pāriet pie ziņu saraksta