Labāk vienreiz piedzīvot nekā simtreiz dzirdēt

Rēzeknes tehnikuma izglītības programmas ,,Viesnīcu pakalpojumi’’, topošajiem viesmīlības pakalpojumu speciālistiem, pavasaris bija produktīvs laiks ar iesaistīšanos daudzveidīgos pasākumos un izglītojošās ekskursijās.

Aprīļa beigās pirmā kursa jaunietes kopā ar profesionālo priekšmetu skolotājām devās uz Brīvvalsts dārgumu namu – iepazina Latvijas pirmās brīvvalsts militārā laika un civilo apbalvojumu vēsturi, izstāžu zālē aplūkoja kolekcionāra, kultūras mecanāta Gaida Graudiņa privātkolekcijas kamīnpulksteņus. Ekskursija turpinājās Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā ,,Zeimuļs’’, kuru iepazina kopā ar brīnišķīgo gidi Guntu – dzirdēja ,,Zeimuļa’’ leģendu, uzkāpa abos torņos, no  skatu platformas baudīja pilsētas panorāmu  un vēlāk viesojās hostelī.

Maija sakumā pirmā kursa meitenes ciemojās viesnīcā ,,Restart’’, kurā laipni uzņēma un iepazīstināja ar viesnīcas pakalpojumiem un saimnieciskā dienesta darba organizāciju.

Projekta “Skolas soma” ietvaros 23. maijā Rēzeknes Kultūrvēstures muzejā pirmā kursa meitenes piedalījās muzejpedagoģiskajā nodarbībā, kurā iepazina Rēzeknes pilsētas vēsturi un radoši darbojās keramikas meistarklasē.

Pēdējā maija dienā kopā ar Voldemāru Ivdri iepazina ebreju kultūru Rēzeknes Zaļajā sinagogā. Tālāk ceļš vijās gar Rēzeknes upi ar mērķi saliedēt pirmā kursa grupas kolektīvu, iepazīstot pilsētas dabu un kultūrvidi,  Jaunietes iesaistījās  interaktīvā izziņas spēlē “Pret straumi” un guva vērtīgu pieredzi..  

 Aktīvs maijs bija arī 2.kursa meitenēm, kuras tehnikuma konferenču zālē prezentēja savus izstrādātos projekta darbus ,,Viesmīlības uzņēmuma darbības raksturojums un jauna produkta piedāvājums’’. Jaunās un inovatīvās idejas vēroja un vērtēja  tehnikuma pedagogi un pirmā kursa jaunietes.

Aktīvākās un atsaucīgākās 1.D un 3.D jaunietes teorētiskās zināšanas viesu apkalpošanā nostiprināja ar darbošanos tehnikuma macību kafejnīcā, apkalpojot viesus skolas pasākumos.

Ir sākusies vasara! Vēlam tehnikuma jauniešiem sekmīgi noslēgt mācību gadu un jēgpilni pavadīt vasaras brīvlaiku, savukārt  viesmīlības nozarē strādājošajiem – veiksmīgu un tūristiem bagātu šo darba sezonu!

Informāciju sagatavoja skolotājas Anita Raudive un Evija Agule.


Ziņa ievietota 05.06.2023

Pāriet pie ziņu saraksta