Pieminot Krievijas iebrukuma gadadienu Ukrainā

24. februārī būs pagājis gads kopš Ukrainā ir sākusies karadarbība. Daudziem nācās atstāt savas mājas, ģimenes locekļus, darbu un doties pretim nezināmajam, savukārt citi nolēma palikt, lai aizsargātu dzimteni, uzņemtos brīvprātīgo darbu un atjaunotu savu valsti.

Aicinām rēzekniešus šajā zīmīgajā datumā visas dienas garumā doties pie pieminekļa “Vienoti Latvijai”, lai aizdegu svecītes un paustu atbalstu tiem, kurus skāris karš Ukrainā, un šīs valsts aizstāvjiem.

Lai aizlūgtu par mieru Ukrainā, ikviens aicināts doties uz kādu no Rēzeknes baznīcām:

  • plkst. 7.00 notiks Svētā mise – lūgšanas par mieru Ukrainā Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrālē;
  • plkst. 8.30 dievkalpojums – lūgšana par mieru Ukrainā un kara pārtraukšanu Rēzeknes Vissvētās Dievmātes piedzimšanas pareizticīgo baznīcā;
  • plkst. 18.00 Svētā Mise par dzīvajiem un mirušajiem, par mieru Ukrainā Rēzeknes Dieva Žēlsirdības Romas katoļu baznīcā.

Rēzeknes Centrālā bibliotēka plkst. 15.00 aicina uz UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīkla “Stāstu bibliotēkas” pasākumu “Ar Ukrainu sirdī. Dzīve turpinās…”. Kara dēļ bēgļu gaitās devušies miljoniem ukraiņu. Iebrukums cilvēkus iemetis nezināmos ūdeņos – viņu pieredze ir tāda, kādu mēs, visdrīzāk, pat nespējam iztēloties. Tā būs saruna ar Rēzeknē dzīvojošajiem Ukrainas patvēruma meklētājiem un kara lieciniekiem. Dalīsimies savās pārdomās ar tiem, kuri šobrīd nevar būt savās mājās Ukrainā, un uzklausīsim viņu stāstus – stāstus par drosmi un izturību, par šodienas izaicinājumiem un ticību rītdienai.

Rēzeknes Centrālā bibliotēka, 2. bibliotēka un Bērnu bibliotēka no 20. līdz 28. februārim piedāvā arī grāmatu, periodisko izdevumu u.c. izstādes par Ukrainas tematiku.

24.februārī plkst. 18.00 Rēzeknē Festivālā parkā norisināsies koncerts “Ukrainas atbalstam”.

Ukrainā joprojām turpinās plaša mēroga Krievijas militārās agresijas uzbrukumi. Mūzika, tautas kopā būšana savstarpēji vieno Ukrainas un Latvijas tautu. Koncerts sniegs iespēju paust atbalstu un atgādināt, kā mēs esam kopā ar Ukrainas iedzīvotājiem! Atbalsta koncertā skanēs gan ukraiņu, gan latviešu dziesmas.

Līdzi var ņemt svecītes, kuras vēlāk varēs nolikt pie pieminekļa “Vienoti Latvijai”. Aicinām piedalīties uz paust savu atbalstu.

Koncertu organizē: Rēzeknes novada pašvaldība. 


Ziņa ievietota 23.02.2023

Pāriet pie ziņu saraksta