Programmas LATVIJAS SKOLAS SOMA aktivitātes  - notikums, pieredze,  piedzīvojums

11.oktobrī 4 In mācību grupas audzēkņi programmas ietvaros iepazina divus kultūras objektus. Līvānu stikla un amatniecības centrā apmeklēja radošo nodarbību ,,Pieskarties stiklam’’  un  iepazina Lūznavas muižas noslēpumus kultūrvēsturiskās izziņas programmas laikā.

Audzēkņu atziņas , atsauksmes par redzēto un piezīvoto.

,,Ekskursija bija diezgan interesanta un aizraujoša. Patika radoša darbnīca Līvānos, pamēģināt apstrādāt stiklu, vismaz noapaļot tā stūrus, bija diezgan neparasta pieredze. Iepriekš nebiju domājis, kā no stikla vispār ir iespējams radīt daudz dažādu interesantu mākslas objektu, trauku un citu izstrādājumu, tostarp pārsteidza neparasts un plašs suvenīru klāsts.’’ (V.Jermakovs)

,,Labprāt vēlreiz pastaigātos pa Lūznavas muižas   istabām un apbrīnotu  fasādi. Viss bija ļoti pārdomāts un tapis tā, lai apmeklētājiem būtu interesanti. Ēka pati par sevi ir kaut kas neparasts  ikdienas ritmā, tas piesaista uzmanību ar stūru skaitu telpās, vēsturi un telpu interjeru. Visu apmeklēto  laika posmu interesantāku radīja gida pavadība, kas ar lielu interesi un enerģiju stāstīja muižas notikumus un vēsturi. Šī noteikti ir greznākā un lielākā muiža, kurā esmu bijusi pēdējo gadu laikā! (K.Čugunova)

,, Lūznavas muiža ir viena no slavenākām muižām Latgalē. Jūgendstila pērle, kas noslēpusies brīnišķīgā dabā un tai blakus atrodas tikpat skaists parks. Īpaši pārsteidza muižas pagrabstāvs, kur ir ierīkota interaktīvā mācību klase un  prezentācijas zāle, ko vispār nesagaidi no kultūrvēsturiskās ēkas. Kopumā  mācību ekskursija bija izcila , jo paplašināja profesionālo redzesloku un pieredzi, tika iegūts daudz jaunas un noderīgas informācijas, kuru varēs izmantot turpmākajā mācību procesā. (V.Jermakovs)

Informāciju apkopoja skolotāja Sandra  Laizāne


Ziņa ievietota 27.10.2023 (atjaunota 06.11.2023)

Pāriet pie ziņu saraksta