ERASMUS+ projekta “Mācāmies darot” ietvaros mācību prakse Lietuvā

Agrā 12. februāra rītā Eiropas Savienības ERASMUS+ projekta “Mācāmies darot” (Nr. 2023-1-LV01-KA122-VET-000135915) ietvaros uz mācību praksi Lietuvā, Kauņā devās 2. un 3.kursu izglītojamie.

Šoreiz 3-nedēļu mācību praksē devās IP “Ēdināšanas pakalpojumi” 3.kursa izglītojamie Leo Grišulis un Dmitrijs Miroļubovs, kuri mācās par pavāriem un 2.kursa izglītojamie Armands Klapins un Maksims Ašurko, konditori. Prakse norisinās Kauņas pārtikas rūpniecības un tirdzniecības mācību centrā.  

Pirmās nedēļas laikā izglītojamie paspēja iepazīties ar mācību centru, skolotājām, piedalīties lietuviešu tradicionālajos svētkos Užgavėnės, ziemas projām dzīšana un pavasara ieskandināšana, vai, kā mums ierastāk, Meteņi. Užgavėnės norisinājās Lietuvas Zooloģiskajā dārzā, pirms tam zināms kā Kauņas Zooloģiskais dārzs, kurš pēc renovācijas savu darbu atsāka 2023.gada novembrī. Izglītojamiem tā bija lieliska iespēja ne tikai apmeklēt zooloģisko dārzu, bet arī piedalīties mācību centra, kurā viņi praktizēsies, rīkotajā pankūku degustācijā. Tika uzsāktas praktiskās nodarbības gatavojot dažādu veidu konditorejas izstrādājumus, ieskaitot lietuviešu tradicionālo saldumu “Šakotis”, kā arī otros ēdienus, piemēram, pašu gatavota pasta ar Boloņas mērci.

Vakari tika pavadīti iepazīstot skaisto Kauņas vecpilsētu, izstaigājot tūrisma objektus, tādus kā- Kauņas Miķeļa katoļu baznīca, Kauņas Kristus augšāmcelšanās baznīca, Kauņas pils un Neres upes ietekas Nemunā krastus.


Ziņa ievietota 20.02.2024

Pāriet pie ziņu saraksta