Mācību prakses Lietuvā

Eiropas Savienības ERASMUS+ projekta “Mācāmies darot” (Nr. 2023-1-LV01-KA122-VET-000135915) ietvaros 2023.gada nogalē no mācību prakses Lietuvā atgriezās 2. un 3.kursu izglītojamie.

Pēc 3-nedēļu mācību prakses Utenas reģionālajā profesionālās izglītības mācību centrā, Lietuvā atgriezās IP “Pārtikas produktu tehnoloģija” 3.kursa izglītojamās Gunita Kozāne, Samanta Novikova un 2.kursa izglītojamie Egija Zondaka, Ričards Gabranovs. Izglītojamie dalījās savos iespaidos par prakses norisi, apgūtajām prasmēm un iemaņām, kā arī brīvā laika pavadīšanu Utenā.

Prakses laikā topošie pārtikas produktu ražošanas tehniķi filtrēja un pasterizēja pienu, gatavoja dažādus sierus, sviestu ar zaļumiem, biezpienu, praktizējās desu ar dabīgo apvalku kā arī dažādu citu gaļas produktu ražošanā. Tika iegūta arī pieredze strādājot maizes un konditorejas laboratorijās, tika gatavota piparkūku un cepumu mīkla. Prakses ietvaros tika gatavots arī lietuviešu tradicionālais saldums “Šakotis”.

Brīvajā laikā izglītojamie devās ekskursijā uz Lietuvas galvaspilsētu Viļņu, apmeklēja Utenas novadpētniecības muzeju, kā arī ne tikai Lietuvā labi zināmo, bet arī ārvalstu tūristu starpā iecienīto Lietuvas Etnokosmoloģijas muzeju, piedalījās dažādās meistarklasēs Utenas reģionālajā profesionālās izglītības mācību centrā.

Visi projekta dalībnieki saņēma Europass mobilitāti apliecinošus dokumentus, kā arī Utenas reģionālā profesionālās izglītības mācību centra apliecinošus sertifikātus.


Ziņa ievietota 10.01.2024

Pāriet pie ziņu saraksta