Projekta “Mācamies un veidojam Eiropu kopā” (Nr.2022-1-LV01-KA122-000077629) finansējums ES Mūžizglītības programmas ietvaros

2022.gada 25.novembrī no mācību prakses Lietuvā atgriezās 2. kursu izglītojamie. Pēc 3-nedēļu mācību prakses Utenas reģionālais profesionālās izglītības centrā, Lietuvā no prakses atgriezās IP “Pārtikas produktu tehnoloģija” un IP “Ēdināšanas pakalpojumi” 2.kursa izglītojamie Gunita Kozāne, Samanta Novikova, Ērika Bērziņa un Diāna Krištopāne.

Topošie pārtikas produktu ražošanas tehniķi Gunita un Samanta praktizējās gaļas atdalīšanās no ādas un taukiem, desu ar dabīgo apvalku un kūpināto desu ar mākslīgo apvalku gatavošanā, kā arī filtrēja pienu, pasterizēja, gatavoja piena saldos desertus ar želeju, sviestu ar dillēm un ķiplokiem, sierus. Jaunietes guva pieredzi, strādājot maizes un konditorijas laboratorijās, gatavojot dažādu veidu cepumus, piem., eklērus, šokolādes bumbiņās, un citus miltu izstrādājumus.

Savukārt, topošie pavāri Diāna un Ērika lietuviešu skolotāju uzraudzībā mācījās gatavot tādus lietuviešu tradicionālus ēdienus, ka cepelīnus, īpašus pīrādziņus, zupas, mērces un maizes izstrādājumus.

Kopējā nodarbība ar Utenas mācību centra audzēkņiem izglītojamās gatavoja nacionālo ēdienu “Šakotis”.

Par savām mācībām, praktiskām nodarbībām un brīva laika pavadīšanu izglītojamie dalīsies saviem iespaidiem prezentācijās, stāstot par mobilitātes gaitu Rēzeknes tehnikuma izglītojamajiem un pedagogiem.

Visi projekta dalībnieki saņēma Europass mobilitātes apliecinošus dokumentus, kā arī Utenas reģionālā profesionālās izglītības centra apliecinošus sertifikātus.

Erasmus+ projektu koordinatore S.Mikanova


Ziņa ievietota 29.11.2022

Pāriet pie ziņu saraksta