Mēbeļu galdnieks

Mēbeļu galdnieks izgatavo dažādu veidu un konstrukciju mēbeles, būvizstrādājumus (logi, durvis, kāpnes) un interjera dekoratīvās būvdetaļas (profilēti nosedzoši elementi, apšuvumi, karnīzes u.c.) no koka un no koka atvasinātiem materiāliem.

Mēbeļu galdnieks darbā:
Darba aprīkojums:

lieto darbgaldus: urbšanas, dažādas zāģēšanas, ēvelēšanas, frēzēšanas un slīpēšanas mašīnas, karsto presi vai vakuuma presēšanas mašīnu, kā arī dažādus rokas instrumentus; izmanto masīvkoka materiālus un plātņu materiālus (galdnieka, kokskaidu, lamināta plātnes, saplākšņus u.c.), furnitūru (eņģes, atslēgas, atvilktņu vadotnes u.c.), apdares materiālus (beices, lakas u.c.), dažādus lineālus, zīmuļus, datoru ar specializētām datorprogrammām. 

Darba apstākļi:

strādā galdniecības darbnīcās, kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumos, kā arī uz vietas objektos astoņu stundu darba dienu, bet, ja ir laikā jāpabeidz pasūtījums, iespējamas virsstundas; darbā mēdz būt caurvējš, putekļi, troksnis; jālieto darba aizsardzības līdzekļi, piemēram, trokšņa slāpētāji ausīm, aizsargbrilles, respirators.

Darba iespējas:

var strādāt galdniecības darbnīcās, kokapstrādes un būvizstrādājumu ražošanas uzņēmumos. Ir iespēja strādāt privātuzņēmumos vai kā pāsnodarbinātai personai.