Rēzeknes tehnikuma detektīvi Alūksnē

6.aprīlī 3.kursa IP “Programmēšanas tehniķis”  izglītojamie  programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz  Alūksnes pils muzeju un Bānīšā staciju, lai piedalītos  kultūrmantojumu izzinošās aktivitātes.

Dažas izglītojamo atsauksmes:

“Ļoti jauka bija spēle Alūksnes pils muzejā, jo bija interesanti pašiem visu meklēt un, izpildot dažādus uzdevumus, atklāt  nezināmas lietas un aplūkot  senus priekšmetus, piemēram, koka lukturīti, veco telefonu, karavīru zābakus, vimpeli.” (Samanta)

“Alūksnes muzeja apmeklējums  atstāja iespaidu ar tā interesantām vēsturiskajām lietām. Man patika uzdevumi, jo pašam patstāvīgi bija jāizstaigā muzeja telpas, jāizpēta gan lietas, kas pašam šķita interesantas, gan arī jāmeklē priekšmeti, kuri bija vajadzīgi uzdevumu izpildei. Bānīša stacijas apmeklējums paliks atmiņā ar telpas mūsdienīgo un neparasto dizainu, kā arī  piedāvātajiem daudzveidīgiem interaktīviem uzdevumiem. Bija sajūta, ka atrodos ceļā, sēžu pašā vilciena vagonā.” (Erlends)

“Alūksnes muzejā bija diezgan neparasts noslēgums, kad klavieru zālē tumsā skatījāmies multimediālu projekciju “Helēnas dziedājums”. Tad gan aizdomājos par tiem laikiem un  cilvēkiem, kas tur kādreiz dzīvoja.” ( Viktorija)

Pateicoties muzeju darbinieku piedāvātajām un rūpīgi organizētajām aktivitātēm, jaunieši pilnveidoja prasmi  orientēties  telpās, nolasīt izstāžu un ekspozīciju anotācijas, atrast nepieciešamo informāciju, būt vērīgiem, sadarboties  un mērķtiecīgi sasniegt rezultātu.

Alūksne pārsteidza!

Informāciju sagatavoja 3Ap grupas audzinātāja D. Čakše


Ziņa ievietota 10.04.2024

Pāriet pie ziņu saraksta