Rudzu maize – vērtība, svētība un spēks

13.decembrī Rēzeknes tehnikuma audzēkņi viesojās Aglonas Maizes muzejā, kur programmas Latvijas Skolas soma ietvaros izzinājām muzeja vēsturi, rudzu maizes tapšanas procesu, baudījām senatnīgu Ziemassvētku atmosfēru.

Jauniešu atziņas par piedzīvoto:

,,Man ļoti patika, ka vadītāja runāja latgaliešu valodā, ko pēdējā laikā gadās reti dzirdēt. Patika atmosfēra un attieksme pret mums, arī maizes, medus un zāļu tējas smarža’’.( Amanda un Dagnija)

,,Atmosfēra bija brīnumaina, pat dievišķīga! Izgaršoju maizi it kā no jauna. Mīlu maizi, jo maizē ir spēks.’’

,,Šī bija patiešām patīkama pieredze, jo,  tikko ienākot muzejā,  mani pārņēma atmiņas un nostaļģija par bērnību un vecmāmiņas mājām’’

,,Kopumā aktivitāte bija fantastiska, jo vadītājas stāstījums palīdzēja mums izprast maizes būtību – tas nav tikai ēdiens, bet arī spēks un miers ’’. ( Kārlis Gustavs)

Papildus  vērtību Maizes muzeja apmeklējumam piešķir īpašā aura, kas tur valda – maizes smarža, mīļie sadzīves priekšmeti un tā saimnieces Vijas neviltotā mīlestība pret savu darbu, maizi un Latviju!

Paldies programmai Latvijas Skolas soma par finansiālo nodrošinājumu ,  muzeja saimniecei Vijai Kudiņai un visam kolektīvam par sirsnību un patiesu vērtību kopšanu!

Informāciju apkopoja direktora vietniece audzināšanas darba jomā Solvita Pavlovska 


Ziņa ievietota 14.12.2023

Pāriet pie ziņu saraksta