Spēļu maratons “(P)AR PĀRTIKU - Izejvielas”

Uzsākot 2.mācību semestri, atpūtušies un enerģijas pilni,  topošie pārtikas produktu ražošanas tehniķi (1B, 2B, 3B un 1BB mācību grupas) tikās spēļu maratonā, lai pārbaudītu un nostiprinātu iepriekš iegūtās zināšanas profesionālajos moduļos.

Šāda aktivitāte jau kļūst par tradīciju, jo tika organizēta arī pagājušajā mācību gadā. Izglītojamie to novērtēja pozitīvi un līdz ar to seko turpinājums.

Atskatīties uz pagājušā mācību gada aktivitāšu norisi var: https://rezeknestehnikums.lv/spelu-maratons-par-partiku/ un https://rezeknestehnikums.lv/spelu-maratons-par-partiku-2/

Visi izglītojamie sadalījās 7 komandās, izlozēja komandu nosaukumus, vienojās, kurš pildīs individuālos uzdevumus un spēļu maratons varēja sākties!

Pirmajā uzdevumā izglītojamajiem tika pārbaudīts mājas darbs – bija jāatbild uz jautājumiem par video, kuru bija jānoskatās līdz aktivitātes dienai. Video tēma: Uzturvielas. Uzturs.

Turpinājumā komandas dalībniekiem bija jāizspēlē 12 dažādas spēles (atmiņas spēle par mērvienībām; cirks ar jautājumiem par pārtikas produktu uzturvielām; atmiņas spēle par ražošanas iekārtām, svara noteikšana “uz aci”, jāatpazīst miltu paraugi u.c.) kurās bija jābūt ne tikai ātriem, veiksmīgiem, precīziem, bet ,protams, arī zinošiem! Katras spēles uzvarētāji ieguva punktus kopējā komandas kontā.

Atmiņas spēlē par mērvienībām tika pārbaudīta ne tikai atmiņa, bet arī zināšanas par mērvienību pārveidošanu. Vajadzēja atrast pareizo mērvienību pāri, kuru veidoja kg un g.

Svara noteikšanā “uz aci” komandai bez svaru palīdzības bija jānosaka doto izejvielu aptuvenais svars.

Miltu paraugu atpazīšanā bija jānosaka, kādi milti atrodas paraugos. Starp paraugiem bija arī šobrīd aktuālie – alternatīvo olbaltumvielu milti.

Noslēgumā tika spēlēta Kahoot spēle, kurā tika pārbaudītas katra dalībnieka zināšanas profesijā, atbildot uz 26 jautājumiem. Pirmie pieci uzvarēji papildināja komandu kontus ar punktiem.

Lai iegūtu atgriezenisko saiti, tika izmantota platforma www.mentimeter.com, kurā dalībnieki anonīmi izteica viedokli par notikušo aktivitāti.

Paldies visiem par piedalīšanos!

Aktivitāti organizēja un informāciju sagatavoja profesionālās izglītības skolotājas G.Meikulova,  D.Gricika, S.Gaile un  N.Anosova.


Ziņa ievietota 11.01.2024

Pāriet pie ziņu saraksta